Aplikime për Moderatorë!

Shko poshtë

Aplikime për Moderatorë!

Mesazh  DannY-G prej Wed Mar 03, 2010 10:01 pm

Forumi dita dites po rritet dhe poashtu edhe detyra per ta bere sa me atraktive per vizitore eshte cdo here me veshtire per shkak te angazhimeve te ndryshme qe ka sicili prej Adiministratorve si dhe Moderatorve

Qe nje anetare te fitoje graden Moderatore duhet patjeter qe ti kete per baze disa kritere si ne vijim:1. Të jetë aktivë në forum
2. Të ketë mbi 50 postime origjinale
3. Të ketë njohuri së paku bazë në VB
4. Të mos shfaq bindje te mëdha politike(të jetë apolitike)
5. Të jetë në gjendje që të pranoje edhe mendimin e të tjerëve
6. Të mos shfaqe ngjyrime racore e fetare
7. Të jetë në gjendje që çdo herë ti ndihmoje anëtarve të tjerë
8. Të ketë njohuri për forumin të cilin shprehë dëshirë të moderojë
9. Të ketë aftësi komunikuese dhe të mundohet që të shkruajë sa më qartë (Gjuhën Standarte Shqipe)
10. Të krijojë në komunikim të hapurë me cdo anëtar
11. Cdo Moderator do ti nënshtrohet fazës testuese 1mujore
(Ne rastë se shkel këto pika do ti hiqet grada Moderatorit)


Gjithë këto që u ceken duhet të mundohet ti ketë një Moderator

Psh nëse mendoni se keni njohuri për atë forum (psh forumi Prizereni të ketë moderator një Prizerenas)

Aplikimin për moderator mund ta beni edhe përmes kontaktit me njërin nga Administratoret e forumit

DannY-G
...--Arsenal--... Web Master
...--Arsenal--... Web Master

Numri i postimeve : 107
Join date : 03/03/2010

Shiko profilin e anëtarit http://klassa-7-2.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi